BİZİ TAKİP EDİN
YALNIZ DEĞİLSİNİZ

TARİHÇEMİZ

Türkiye Alzheimer Derneği  Mersin Şubesi  12.04.2006’da kuruldu.  Amacı, Alzheimer  hastalığına dikkat çekmek ve toplumu hastalık konusunda bilinçlendirmektir.

Dernek  ilk çalışmalarına, kurucularımızdan merhum Suphi Öner’in derneğe  tahsis ettiği, Mersin Boro İşhanı’ndaki dairede başladı.  Çalışmaları devam ederken, eğitim çalışmaları ve toplantılar  İçel Sanat Kulübünün  Teoman Ünüsan Konferans Salonu’nda yapıldı.

8 Şubat 2012 tarihinde,  Zeynep Çeyiz’in sahibi Özcan Demir’in teklifiyle dernek merkezi Zeynep Çeyiz AVM’nin ikinci katına taşındı, faaliyetlere orada devam edildi. Merkezimizin inşaatının bitmesiyle de, Derneğimiz  50.Yıl Mah. 15.Cadde’deki  Yaşlı Yaşam Merkezi’ne  taşındı.

Yapılan çalışmalara başlangıçta sadece hasta yakınları katılırken,  toplumda  alzheimer hastalığının adı  dahi duyulmamışken,   Derneğin çalışmalarıyla  bilinçlendirme çalışmalarında büyük aşama kaydedilmiştir.  Çalışmalar arttıkça derneğin  üye sayısı ve tanınırlığı da artmıştır.  Bu gün itibariyle, …. Üyemiz, ….. gönüllümüz bulunmakta olup, T.Alzheimer Derneği Mersin Şubesi çatısı altında bulunan herkes kendisini bu “GENİŞ AİLE” nin bir mensubu saymaktadır.

Etkinliklerimiz ve projelerimiz yakından takip edilmektedir.  Derneğe gelen herkes, her kurum “Biz sizin için ne yapabiliriz?” ya da “Bizim bir projemiz var.Birlikte çalışabilir miyiz?” şeklinde tekliflerle gelmektedir. Toplumda derneğimiz hakkında oluşan güven bize gurur vermekte,   daha  fazla çalışma için teşvik etmektedir.

KURUCULARIMIZ 

T.Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’ni kurarak, bugünkü “Geniş Aile”nin oluşmasına neden olan, toplumda alzheimer ile ilgili farkındalık yaratma çabalarını başlatan, hasta yakınlarını desteklemek üzere yapılan bütün çalışmalar için ilk harcı koyan aşağıda isimleri yazılı bütün kurucularımızı saygıyla anıyoruz.

Prof.Dr.Aynur Özge

Selami Gedik

Suphi Öner

Sevgi Yanpar

Zuhal Karamehmet

Prof. Dr. Uğur Oral

Prof. Dr. Esat Yılgör