BİZİ TAKİP EDİN
YALNIZ DEĞİLSİNİZ

NEFES EGZERSİZLERİ

Sinir sisteminizi rahatlatmak ister misiniz? Özellikle içinde bulunduğumuz salgın günlerinde buna hepimizin ihtiyacı var, yaşılarımızın da….

Büyüklerimiz bulaş korkusu ile evlerinde izole yaşıyorlar. Kaygıları, hastalıkları arttı, uyku düzenleri bozuldu, yalnız kaldılar, hareketsiz kaldılar. İçinde bulunduğumuz olumsuz durumda onlara destek olmalı, fiziksel/zihinsel egzersizler yaparak aktif kalmaları için teşvik etmeliyiz. Egzersiz denilince akla ilk gelen, en kolay, en doğal ve ücretsiz olan egzersizler NEFES EGZERSİZLERİ’dir.

Mersin Alzheimer Derneği’nin, Sivil Düşün desteği ile yaptırdığı videolar arasında bulunan NEFES EGZERSİZLERİ videosundaki egzersizleri; yaşlı, genç herkesin yapmasını, kendilerini sakinleştirmelerini ve olumsuzluklardan korunmalarını istiyoruz.

Videodaki egzersizlere başladıktan sonra Derneğimizin ZOOM üzerinden yaptıracağı nefes egzersizleri aktivitelerine katılarak, keyifli vakit geçirebilir ve sosyalleşebilirsiniz. Duyurularımızı Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz.

“Aktif Yaşam Eve de Sığar” çalışmamız kapsamındaki videolarımız:

6 Adet Yaşlılar İçin Teknoloji Eğitimi

2 Adet Fiziksel Egzersiz

2 Adet Beyin Egzersiz

1 Adet Sağ ve Sol Lobu Çalıştırma Egzersiz

5 Adet Makrome Düğüm Teknikleri