BİZİ TAKİP EDİN
YALNIZ DEĞİLSİNİZ

AKTİF YAŞAM EVE DE SIĞAR

Covıd-19 salgınında bile aktif yaşamlar evlere sığdırılabilir. Peki aktif yaşam nedir ve neye yarar?

Aktif yaş alma faaliyetleri, Çok kısaca fiziksel, zihinsel ve  ve sanatsal aktivitelerdir. Bu aktiviteler, sağlıklı yaşlıların topluma karışmalarını ve kaliteli bir yaşlılık dönemi geçirmeleri  sağlar, onları  AH’dan korur;   hasta yakınlarının  da  AH olmalarını öner, ayrıca  depresyona girme risklerini azaltır.  Salgın döneminde yaşlılarımız bu faaliyetleri yapamadılar, daha ötesi evlerde ne yapacaklarını da bilemediler.

Mersin Alzheimer Derneği, online yaptırdığı etkinliklerle büyüklerimizi motive ederek, aktivite yapmaları için teşvik etmek istedi. Ancak onların teknoloji konusunda eksikleri olduğunu tespit etti. Hem bu eksikliği gidermek hem de online çalışmaların daha fazla kişiye ulaşması için; Sivil Düşün’ün desteğiyle, onlara rehberlik edecek videolar hazırlattı. Bu videolarla yaşlılarımıza ihtiyaç duydukları teknolojiyi ve makrome yapmayı öğretiyor; fiziksel ve zihinsel egzersizleri yapmaları için teşvik ediyoruz.

Videolarla tanıştıktan sonra, görüntülü konuşma uygulamaları (ZOOM) ile yapacağımız uygulamalı eğitimlere katılarak bildiklerinizi pekiştirebilir, toplantıya katılacak gönüllü eğitmenlerimize soru yöneltebilirsiniz.

Uygulamalı eğitimler için Facebook sayfamızı takip edebilir, tüm videolarımızı youtube kanalımızda görebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.