BİZİ TAKİP EDİN
YALNIZ DEĞİLSİNİZ

ETKİNLİKLERİMİZ

ETKİNLİK VİDEOLARI

ÇAY SAATLERİMİZ

Derneğimiz hastalar ve hasta yakınları için çay saatleri düzenlemektedir.

Çayın yapılacağı mekanda, hastalar ve hasta yakınları ayrı ayrı oturtulmaktadır. Çay saatleri süresince üyelerimiz, gönüllülerimiz, özellikle de öğrencilerimiz hastalarla ilgilenirken; hasta yakınları kendi aralarında sohbet etmektedir. Sanat Evi gönüllülerimizin büyüklerimize el işi de yaptırdıkları çaylı toplantılarımıza; koromuz söylediği şarkılarla hoş bir hava ve neşe katmaktadır. Hastalara gösterilen ilgi, dinletilen müzik onlara da terapi oluyor ve genellikle toplantıdan mutlu ayrılıyorlar.

Katılımcıların çok rağbet ettiği bu toplantılar özellikle hasta yakınları için çok önemlidir. Çünkü onlar hastalarını bırakıp bir yere gidebilme fırsatını her zaman bulamıyorlar. Oysa çaylı toplantılarda hem hastalarıyla beraber oluyorlar, hem de onun bakımını düşünmeden zaman geçirebiliyorlar. En önemlisi kendilerini anlayan kişiler arasında olma imkanı bulup, rahatlıyorlar; ayrıca , sosyalleşiyorlar.

Yaşlı Yaşam Merkezimizin tamamlanmasından önce, çeşitli mekanlarda Mersin Deniz Ticaret Odası’nın sponsorluğunda yaptığımız çay saatlerimiz bundan böyle Yaşlı Yaşam Merkezimizde devam edecek.

GELENEKSEL KAHVALTILARIMIZ

Her yıl Mayıs ayında, “Anneler Günü” nedeniyle düzenlediğimiz kahvaltılar gelenekselleşti. Dernek çatısı altında olan olmayan herkesin ilgiyle takip ettiği kahvaltılarımızı şimdiye kadar, şehrin muhtelif mekanlarında, genellikle de açık havada gerçekleştirdik. Ailelerin her yaştan bireyleriyle birlikte geldikleri kahvaltılarımızda oluşan tablolar, günün “Anneler Günü” olması nedeniyle ayrıca önem kazanıyor.

Hastalarımız, hasta yakınlarımız, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve destekçilerimizin erken saatte gelmeye başladıkları etkinliğimizde proğram da zengin oluyor. Hediye çekilişlerine müzik eşlik ederken, Yaşlı Yaşam Derneğimiz yararına yazılan ve geliri Merkezimize bağışlanan kitapların yazarları, bir köşede kitaplarını imzalıyorlar

KADINLAR MATİNELERİMİZ

En çok takip edilen etkinliklerimizden birisi de “kadın matinelerimiz”… Üye olan olmayan, hasta olan olmayan, genç olan olmayan, stresli olan olmayan ve etkinliği duyan her kadının katıldığı matinelerimizde bazen yer bulamama endişesi taşıdığımız oldu.

Konuklarımızın her biri bu matinelerde, adeta geniş ailemizin bir ferdi oluyor. Katılanlar hem stres atıyor, hem de güzel bir ortamda birlikte olmanın tadına varıyor. Onları eğlendirirken, Yaşlı Yaşam Merkezimizin duvarlarına çok tuğla koyduk. O günlerde, “ bir gün yaşlı yaşam merkezimizde matine düzenlemek” umudunu taşıdık. Yaşlı Yaşam Merkezi hayalimiz gerçekleşti. Darısı orada “Kadınlar Matinesi” düzenlemeye…

EV ZİYARETLERİMİZ