BİZİ TAKİP EDİN
YALNIZ DEĞİLSİNİZ

ÇAY SAATLERİMİZ

Derneğimiz hastalar ve hasta yakınları için çay saatleri düzenlemektedir.

Çayın yapılacağı mekanda,  hastalar ve hasta yakınları ayrı ayrı oturtulmaktadır. Çay saatleri süresince  üyelerimiz, gönüllülerimiz, özellikle de öğrencilerimiz hastalarla ilgilenirken; hasta yakınları kendi aralarında sohbet etmektedir. Sanat Evi  gönüllülerimizin  büyüklerimize  el işi de yaptırdıkları çaylı   toplantılarımıza; koromuz söylediği şarkılarla  hoş bir hava  ve neşe katmaktadır. Hastalara gösterilen ilgi, dinletilen müzik onlara da terapi oluyor ve genellikle toplantıdan mutlu ayrılıyorlar.

Katılımcıların çok rağbet ettiği bu toplantılar özellikle hasta yakınları için çok önemlidir. Çünkü onlar hastalarını bırakıp bir yere gidebilme fırsatını her zaman  bulamıyorlar. Oysa çaylı toplantılarda hem hastalarıyla beraber oluyorlar, hem de onun bakımını düşünmeden zaman geçirebiliyorlar. En önemlisi kendilerini anlayan kişiler arasında  olma imkanı bulup, rahatlıyorlar; ayrıca , sosyalleşiyorlar.

Yaşlı Yaşam Merkezimizin tamamlanmasından önce, çeşitli mekanlarda,  Mersin Deniz Ticaret Odası’nın sponsorluğunda yaptığımız çay saatlerimiz bundan böyle  Yaşlı Yaşam Merkezimizde devam edecek.